268. Ko Svētajā Lūgšanā Jēzus mums māca ar vārdu "mūsu"?


Arhibīskaps Vanags esot par sieviešu ordināciju

Pirms pieciem gadiem plašas diskusijas izraisīja Latvijas Evaņģēliski Luteriskās Baznīcas (LELB) Sinodes lēmums neordinēt sievietes mācītāja amatā.

Arhibīskaps Vanags esot par sieviešu ordināciju

Bet šogad e-pasauli pāršalca ziņa, ka LELB arhibīskaps Jānis Vanags redzēts Dublinā kalpojam kopā ar trimdas LELB arhibīskapi Laumu Zušēvicu dievkalpojumā ar Svēto Vakarēdienu.

Toreiz tā saukto “skandalozo” Sinodes lēmumu Vanags vairākkārt komentēja un skaidroja sabiedrībai. Viņš bija gan radikāls, proti, ka sieviešu ordinācija ir solis uz geju laulību atzīšanu, gan mazāk emocionāls, ka runa nav par sievietēm, bet baznīcas modeļiem, un LELB esot izvēlējusies sevi identificēt ar tradicionālo baznīcas modeli.

Tiesa, e-ntuziasti jau krietni agrāk norādīja, ka LELB identifikācijas centieni noved pie inficēšanās. Šīs LELB pūles ir vienīgi mulsināšana.

Neskatoties uz to, ka LELB sievietes neordinē “mācītāja amatā,” tā tomēr sievietes ieved “evaņģēlistes amatā.” Bet tie ir tikai termini, kas nākuši no aplamas izpratnes. Ir jārunā par vienu “kalpošanas amatu,” un jāatzīst, ka “ordinācija” un “ievešana” ir viens un tas pats, pat, ja “ievešanā” nepiedalās bīskaps, kas “kosekrēts” “apustuliskā sukcesijā.”

To visu var pasacīt arī normālā valodā, proti, ka LELB ir ordinējis sievietes publiskam kalpošanas amatam.

Birkas: , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.