188. Ko Bībele māca par Jēzus ieņemšanu?


Jaunas nianses par Jēzus dzīvi

Televīzijas kanāls “History” skatītāju uzmanībai piedāvā vairāku sēriju filmu “Jesus: His life”, kurā atainotas jaunas nianses par Jēzus dzīvi.

Jaunas nianses par Jēzus dzīvi

Filmas veidotāji sīki izklāstījuši Jēzus dzīvi no dzimšanas līdz nāvei, apbedīšanai un augšāmcelšanai, vedot cauri emocionāliem stāstiem un dokumentālām liecībām.

Pirmkārt, tas būs skats uz Jēzus dzīvi no dažādām perspektīvām. Proti, no skatītāji varēs vērot Jēzu ar viņa laikabiedru Jāzepa, Jāņa Kristītāja, Marijas, Kajafas, Jūdas, Pētera, Poncija Pilāta un Marijas Magdalēnas acīm. Tāpat populāri pētnieki dalīsies ar saviem pētījumiem un atklājumiem par Jēzus dzīvi un laiku. Tomēr tā nebūs informācija vien. Filmas veidotāji, piemēram, pirmajā epizodē centīsies parādīt Jāzepa emocijas brīdī, kad viņš uzzināja par Marijas grūtniecību, bet otrajā epizodē skatītājs varēs just līdzi Jēzus kārdināšanai tuksnesī.

Otrkārt, tā kā mūsdienās kristietība ir daudzveidīga, tad filmas veidotāji ir centušies aptvert pēc iespējas plašāku viedokļu loku. Izteikties par Jēzus dzīvi ir aicināti dažādu tautību un konfesiju pārstāvji, zinātnieki, teologi un draudžu vadītāji.

Treškārt, filma aplūkos gan Bībeles vēsti, gan Bībeles kritiku. Kristīgie fundamentālisti nebūt nav sajūsmā, ka filmas veidotāji ir pieaicinājuši zinātniekus, kas apšauba Bībeles vēsts vēsturiskumu. Līdz ar to auditorija iepazīsies ar plašāku vēsturisko notikumu interpretāciju spektru.

Visbeidzot, tā būs iespēja pasludināt Evaņģēliju. Pat, ja filma nebūs perfekta, tomēr tā tiks rādītā televīzijā, un kristieši varēs to pārrunāt ar saviem neticīgajiem draugiem un ģimenes locekļiem.

Tā kā Bībeles zināšanu līmenis sabiedrībā krītas, šādas filmas ir nepieciešamas, lai atgādinātu, kas tad īsti bija persona, kas tik būtiski izmainīja cilvēces vēsturi.

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.