208. Ko māca trešais ticības loceklis?


Izpētīti amerikāņu dievkalpojumu apmeklēšanas ieradumi

Sabiedriskās domas pētījumu institūts “Pew Research Center” apkopojis datus par amerikāņu dievkalpojumu apmeklēšanas vai neapmeklēšanas ieradumiem.

Izpētīti amerikāņu dievkalpojumu apmeklēšanas ieradumi


Saskaņa ar pētījuma rezultātiem 36% no izjautātajiem amerikāņiem atzīst, ka vismaz reizi nedēļā apmeklē dievkalpojumus. Četri no pieciem dievkalpojuma apmeklētājiem vienmēr vai bieži dievkalpojumos piedzīvo Dieva klātbūtni. 73 procentiem no aptaujātajiem ir svarīga draudzes sadraudzība, bet sešiem no desmit aptaujātajiem dievkalpojuma apmeklējums svētdienās ir sena tradīcija. Divi no trim aptaujātajiem atzīst, ka apmeklē dievkalpojumu tādēļ, ka tādējādi var saņemt mierinājumu, bet 69 procenti no aptaujātajiem šādi cer saviem bērniem dāvāt morālu pamatu viņu dzīvē.

Katrs trešais amerikānis nedodas uz dievkalpojumu, jo savu ticību praktizē kādā citā veidā. Gandrīz katrs ceturtais (23 procenti) paskaidroja, ka vēl nav atraduši savu īsto draudzi. Dažreiz dievkalpojumus traucē laika trūkums vai piemērota transporta trūkums, lai nokļūtu uz dievkalpojumu. 30 procenti no aptaujātajiem neapmeklē, dievkalpojumu, jo netic Dievam.

Pētījuma dati tika iegūti, aptaujājot 4700 dažādu vecuma amerikāņus.

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.