92. Kāds ir laulības nolūks?


Vairāki mācītāji atklāj neglaimojošas lietas par luterisko baznīcu

Vairāki mācītāji uzdrošinājušies atklāt neglaimojošas lietas par Latvijas evaņģēliski luterisko baznīcu, nosaucot tās īstajos vārdos.

Vairāki mācītāji atklāj neglaimojošas lietas par luterisko baznīcu

Ikšķiles iecirkņa vikārs Juris Uļģis sociālajā tīklā facebook.com rakstīja, ka LELB praktiski ignorējot luterisko mācību, un neviens necenšas uzturēt domu tīrību, un katrs varot sludināt, ko vēlas.

Savukārt Rīgas iecirkņa prāvests Krists Kalniņš televīzijas Riga TV24 raidījumā “Preses klubs” nosauc “nevienu” vārdā, un saka, ka tieši arhibīskaps Jānis Vanags ir pieļāvis ļoti lielu teoloģisku domu dažādību.

Mācītājs Uļģis tieši kontrreformatoru ordeņa dibinātāja Ignācija Lojolas garīguma praktizēšanu LELB min kā piemēru luteriskās mācības ignorēšanai.

Citiem vārdiem sakot, LELB ir heterodoksa jeb sapuvusi baznīca – baznīca, kas tolerē dievišķās patiesības sagrozītājus, baznīca, kas pacieš, ka patiesībai līdzās tiek sludināti maldi.

Birkas: , , , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

3 atsauces par “Vairāki mācītāji atklāj neglaimojošas lietas par luterisko baznīcu”

 1. gviclo:


  Mācītāja Jura Rubeņa klusā aiziešana no kalpošanas LELBā, tomēr rosinājusi izteikties citus. Bez arhibīskapa dievbijīgajām frāzēm, publiskajā telpā parādījušies arī virkne vērā ņemami viedokļi.

  Pirmkārt, mobilizējās Jura Rubeņa atbalstītāji, kas publiski izteica viņam pateicību un atbalstu, dodot mājienus par LELB nespēju iet līdzi laikam un teoloģiskai domai. Viņi ir neapmierināti ar LELB konservatīvismu, neseniem strīdiem par sieviešu neordinēšanu utml.

  Tomēr, daži garīdznieki atmaskoja šo konservatīvismu, kas ir nevis cīņa par, bet cīņa pret luterismu.

  Par kontreformātoriskiem centieniem nu kritika tiek vērsta pret arhibīskapu, jo viņš LELBā ir uzņēmies vietējo draudžu pienākumu rūpēties par mācības tīrību, bet tajā pašā laikā jau gadiem ilgi publiski ir paudis savu senseno mīlestību pret Romas katoļu mācību un praksēm, un iespēju robežās to centies ieviest luteriskajā baznīcā.

  Pozitīvais, ko šādi saviļņojumi baznīcā varētu sniegt, būtu vietējo draudžu prasība atjaunot dievišķās tiesības rūpēties par kristīgās mācības tīrību.

 2. Roberto:


  LELBs nav un nekad nav bijis luterisks.. Un šo garīdznieku izteikumi tos apstiprina

 3. talyc:


  Taču izskatās, ka arīdzan dažs labs no taisnības runātājiem ir tā kā pārdomājis sevis teikto… varbūt pat gribētu atsaukt iepriekš neapsomīgi izrunāto – sak, “negribu lieku publicitāti, ka represijas neķer manu kaklu”…Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.