10. Kad Dievs deva cilvēkiem savu likumu?


Jēzus tiek apstiprināts kā vēsturiska persona

Viens no pazīstamākajiem Jaunās Derības pētniekiem ir pārliecināts, ka, pamatojoties uz agrīno autoru atstātiem dokumentiem, Jēzus tiek apstiprināts kā vēsturiska persona.

Jēzus tiek apstiprināts kā vēsturiska persona


Kembridžas universitātes profesors Saimons Geiterkols apgalvo, ka Jēzus tiek minēts gan ebreju, gan romiešu vēsturnieku, kā arī daudzos kristiešu darbos, kas sarakstīti jau pirmajā gadsimtā,

Agrīno kristiešu darbi par Jēzus dzīvi ir detalizēti. Pētnieks uzskata, ka agrākie no tiem ir sarakstīti 25 gadus pēc Jēzus nāves.

Profesors norāda, ka rakstītie avoti par Jēzu parādījās laikmeta aculiecinieku dzīves laikā un ir rakstīti saskaņā ar mūsu ēras pirmā gadsimta kultūras un ģeogrāfiskajiem apstākļiem Palestīnā.

Savukārt pirmais zināmais nekristīgais autors, kurš savos darbos minējis Jēzu no Nācaretes, ir ebreju vēsturnieks Josefs Flāvijs. Viņš ap mūsu ēras 93. gadu ir sarakstījis darbu “Jūdu senatne”, kurā divas reizes tiek pieminēts Jēzus.

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

Viena atsauce par “Jēzus tiek apstiprināts kā vēsturiska persona”

  1. Cody:


    Nevaru vairs atcerēties, bet liekas, ka ASV Luterāņu baznīcas Missouri Synod tic, sludina un apliecina, ka Ādams un Ieva bija vēsturiskas personas.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.