181. Kādi kalpošanas veidi ir ietverti Jēzus Kristus, Pestītāja, misijā?


Filma “Gandrīz svētais” par mācītāju, kas nolaupa bērnus

Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma “Ārpus laba un ļauna” ietvaros kinoteātrī “K.Suns” tiks demonstrēta filma “Gandrīz svētais” (“Almost Holy”).

filma "Gandrīz svētais" par mācītāju, kas nolaupa bērnus


Amerikāņu režisora Stīva Hūvera 2015. gada filma vēsta par harizmātiskā ukraiņu mācītāja Genādija Mohņenko pretrunīgi vērtēto misiju, atgriežot dzīvē kara un nemieru pārņemtās Mariupoles ielu bērnus.

Savā, pirms piecpadsmit gadiem izveidotajā, rehabilitācijas centrā, kas simboliski nosaukts “Svētceļnieka Republika”, Mohņenko nereti spiests ievietot nepilngadīgos narkomānus, alkoholiķus un bezpajumtniekus pret viņu pašu gribu, un tāpēc saskāries gan ar apkārtējo neizpratni, gan amatpersonu pretestību. Tomēr Genādija paveiktais ir devis iespēju daudziem ielu bērniem izkļūt no šķietami bezcerīgā stāvokļa, pamazām mainot arī sabiedrības attieksmi.

Režisors Hūvers ir radījis neparastu mācītāja grēksūdzi un provokatīvu ceļojumu laikā, vienlaikus uzdodot jautājumu par to, vai mērķis attaisno līdzekļus.

100 minūšu garā filma “Gandrīz svētais”, kuras sākotnējais nosaukums esot bijis “Krokodils Genādijs”, būs ekskluzīvi skatāma kinoteātrī “K.Suns” (Rīgā, Elizabetes ielā 83/85) piektdien 9. septembrī plkst. 18:00, pēc kuras būs iespēja tikties ar pašu filmas režisoru Stīvu Hūveru, gan svētdien 11. septembrī plkst. 13:00. Biļetes cena uz kino seansiem būšot visai demokrātiska – 3.00 €.

Filma tiks demonstrēta oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā, taču kinoforuma organizatori apņēmušies nodrošināt arī tulkojumu latviešu valodā.

Birkas: , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

4 atsauces par “Filma “Gandrīz svētais” par mācītāju, kas nolaupa bērnus”

 1. Roberto:


  Noskaidrots: Gandrīz svētais krokodils Genādijs ir vasarsvētku kustībai piederīgs mācītājs.

 2. Janis Karklins:


  Vai tad par to bija kādas šaubas? Cik novērots, kino industrija galvenokārt darbojas katoļi.

 3. Roberto:


  Ne pašā filmā, ne anotācijās tas nebija, tikai parokotiesdziļāk internetā izdevās atrast plašāku informāciju par Genādiju Mohņenko.

  No sarunas ar režisoru Stīvu Hūveru varēja noprast, ka ar ticību viņš ir Jūs (domājams – neticīgais)

 4. talyc:


  Pie Filmas tiešām kārtīgi pastrādāts. Režisoram izdevies atspoguļot realitāti… Noķert vēsturi kadrā. Interesanti ka procesā to pašam ne reti vien neapzinoties. Viņa komentāri tikšanās laikā bija otrtik vērti kā pats filmas sižetsLasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.