342. Kas ir atklāta grēcinieka bikts?


Celibāts mudina seksuāli izmantot bērnus

Katoļu baznīcas Austrālijas atzars uzdrošinājusies paust viedokli, ka garīdznieku obligātais celibāts izraisot vēlmi apmierināt savas seksuālās tieksmes ar bērniem.

katoļu priesteru celibāts


Atbildot uz gadu desmitiem izskanējušām austrāliešu baumām par to, ka vietējie Romas baznīcas kalpotāji regulāri seksuāli izmanto bērnus, Austrālijas katoļu baznīca beidzot nākusi klajā ar oficiālu paziņojumu, kurā tiek atzīts, ka ilgu laiku atbildīgie baznīcas pārstāvji esot izlikušies neredzam, vai nu instinktīvi, vai tīši piesedzot draudzēs notiekošos dzimumnoziegumus.

Baznīcas pārstāvji skaidroja, ka pagātnē katoļu garīdzniekiem nosliece uz pedofiliju acīmredzot esot radusies, jo pēc ordinācijas priesteri nav spējuši izprast savu seksualitāti, savu seksuālo attīstību un veidu, kā attiekties pret citiem, bez tam priesteru vidū valdījis maldīgs uzskats, ka sekss ar bērniem neietilpstot celibāta zvērestā un ka tas neesot noziegums.

Austrālijas katoļu baznīca apzinās, ka celibāts var būt viens no noteicošajiem faktoriem priesteru uzvedībā, tāpēc sekmīgākai klerikāļu dzīves bezlaulībā un atturēšanās no seksuāliem sakariem noritēšanai visiem katoļu priesteriem turpmāk būs nepieciešamas iziet apmācības psihoseksuālajā attīstībā, lai tie varētu vieglāk tikt galā ar seksuālo tieksmju apvaldīšanu.

Taču neskatoties uz visu iepriekš minēto, Austrālijas katoļu baznīca vēl joprojām neuzskata, ka būtu jālikvidē nejēdzīgais celibāts, kas ar Romas pāvesta Gregora VII svētību kopš XI gadsimta tiek uzspiests visiem ordinētiem Romas katoļu baznīcas garīdzniekiem.

Birkas: , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.