214. Vai Svētais Gars viens pats veic atgriešanu vai arī cilvēks pats šajā lietā var darboties līdzi?


Luterāņu mācītājs izdevis disku

Konfesionāli luteriskās Augšāmcelšanās draudzes mācītājs izdevis disku ar mūziku, ko pats sacerējis un ierakstījis.

mācītājs izdevis disku


Dieva Vārda sludinātājs Indreks Sungatuļins no kalpošanas brīvajā laikā nodevies eksperimentiem ar skaņām, ko, pieņemdams pseidonīmu VIENS PRIM, apkopojis kopaktdiskā “Dimensions”, kurā atradīsiet astoņus skaņdarbus, kuru kopējais garums ir 55:49. Tā kā albums ir instrumentāls, tā uztveri var atvieglot daži autora vārdi par pamatkoncepciju.

Albuma nosaukums ir dimensijas. Tās nav lielumu raksturojošas mērvienību kombinācijas, bet arvien mainīgas savstarpēju komunikāciju telpas.

Albums ir eksperimentāls un, salīdzinot ar jebkuru no iepriekšējiem, daudz vieglāks, liriskāks un, kas no svara, stilistiski eklektiskāks, gluži kā multidimensiālā un bieži patiesi dīvainā realitāte, kurā mītam.

Uzkrītoši daudz kompozīciju šajā albumā sastāv no vairākām daļām. Šķiet, ka šīs daļas vēlas būt atsevišķas, nevis vienotas. Kompozīcijas jau to iekšienē satur cīņu – no kopuma uz sairšanu.

Lielā mērā kopējo domu ir iespaidojusi visai brīvi traktēta sociālās entropijas teorija par sabiedrības sabrukšanu, sākot ar lielām institūcijām un beidzot ar draudzību un savstarpējām attiecībām ģimenē.

Cilvēks vairs nav viengabalains, tas sastāv no dažādām daļām, no kurām katrā atsevišķajā viņš nav viens vienots “es”. Tas rada iekšēju konfliktu, kā rezultātā cilvēks arvien ir vairāk destruktīvs, nekā radošs. Vairāk sairstošs, nekā organizēts.

Entropija ir neatgriezeniska.

Ieskatam piedāvājam noklausīties visliriskāko gabalu no VIENS PRIM albūma “Dimensions”“SANTA Lucia”:

Birkas: , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

Viena atsauce par “Luterāņu mācītājs izdevis disku”

  1. Indrex:


    Paldies Dievam un paldies visiem, kas dažādos veidos, un it īpaši – finansiāli, atbalstīja šo izdevumu. Mani ārkārtīgi pārsteidza un priecēja cilvēku atsaucība. Neņemos prognozēt, bet ļoti ceru, ka atsāksies tas, kas daudzus gadus bija pamests kā kaut kas lieks un nevajadzīgs.
    Tiem, kuriem rodas gluži praktiska interese: albums ir nopērkams -
    veikalā LP (K. Barona un Ģertrūdes ielas stūrī;
    viensprim.bandcamp.com; kā arī, sazinoties ar mani personīgi.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.